

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 150 Ω |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 584.2 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.59 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 2187
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38216
Ext.Price$0.38216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38216 | $0.38216 |
| 10 | $0.31290 | $3.12900 |
| 25 | $0.30642 | $7.66050 |
| 50 | $0.30008 | $15.00400 |
| 100 | $0.27187 | $27.18700 |
| 300 | $0.24771 | $74.31300 |
| 500 | $0.22570 | $112.85000 |
| 1000 | $0.21654 | $216.54000 |
| 3000 | $0.20775 | $623.25000 |
| 5000 | $0.19065 | $953.25000 |
